First Name Last Name Category # Time Place Medal Order
Jean Ann McKirdy adult female 66 0:54:00:67 1 gold 13
Jolene Derksen adult female 142 0:59:42:21 2 silver 18
Brooke Campbell adult female 79 1:00:31:11 3 bronze 19
Meg Osbourne adult female 134 1:07:52:86 30
Cristin Murphy adult female 137 1:11:33:96 36
Rebecka Riddell-McKay adult female 143 1:23:22:61 46
Reiner Thoni adult male 77 0:44:51:10 1 gold 1
Luke Byrd adult male 89 0:49:48:86 2 silver 6
Ron Worobec adult male 72 0:53:12:41 3 bronze 10
Warren Van Asten adult male 93 0:53:58:46 12
Pascal Bolla adult male 65 0:55:01:18 14
Michael Gordon elder male 73 1:23:28:70 1 gold 47
Dan Quackenbush junior male 132 1:03:02:63 1 gold 22
Cameron Mahler junior male 98 1:03:03:52 2 silver 23
Benjamin Waxer junior male 141 1:31:18:95 3 bronze 49
Laurel Shuttleworth master female 96 0:58:07:06 1 gold 15
Heather Wall master female 67 1:03:56:68 2 silver 24
Christine Della Costa master female 97 1:05:49:04 3 bronze 26
Lisa Grey master female 86 1:10:08:66 34
Leslie Watson master female 99 1:16:23:50 41
Joan Fitzpatrick master female 74 1:27:43:01 48
Judy May-McDonald master female 75 1:42:06:81 53
Tim Hilbich master male 82 0:49:54:38 1 gold 7
Steve Baker master male 69 1:04:50:54 2 silver 25
Todd McDonald master male 76 1:42:07:08 3 bronze 54
Lorinda King mature female 84 1:07:23:35 1 gold 27
Caroline Roy mature female 88 1:12:18:88 2 silver 37
Kim Wallace mature female 133 1:12:28:10 3 bronze 38
Leslie Vassallo mature female 87 1:15:39:61 40
Wendy Hall mature female 136 1:21:09:91 43
Shauna Tompkins mature female 100 1:34:36:83 50
Kelly Roske mature female 129 1:34:37:53 51
Don King mature male 83 0:44:51:99 1 gold 2
Andrew Young mature male 85 0:47:22:36 2 silver 3
Lucas Bradbury mature male 78 0:58:31:97 3 bronze 17
Stuart Richards mature male 135 1:07:39:84 29
Marc Chalifaux mature male 71 1:09:14:96 32
John Tweddle mature male 81
Bonnie Ireland senior female 94 1:11:28:92 1 gold 35
Mary Tweedie senior female 91 1:22:11:38 2 silver 45
Laura Wilson senior female 139 1:36:10:32 3 bronze 52
Richard Ireland senior male 95 0:48:11:52 1 gold 4
Rudi Thoni senior male 62 0:50:00:43 2 silver 8
Lloyd Sommers senior male 138 0:58:23:92 3 bronze 16
Andy Campbell senior male 80 1:00:31:60 20
Terry Begeley senior male 130 1:02:58:35 21
Robin Tweddle senior male 92 1:10:04:46 33
Gus Cramer senior male 70 1:12:44:86 39
Leland Baskin senior male 140 1:16:49:79 42
Jim Mazurek senior male 90 1:22:11:38 44
Carla McKirdy youth female 64 1:07:25:56 1 gold 28
Liam Harrap youth male 131 0:49:33:56 1 gold 5
Ross McKirdy youth male 63 0:50:08:24 2 silver 9
Oliver Andrew youth male 68 0:53:28:06 3 bronze 11