2010 ROOT ROMP
RESULTS
NUMB NAMES CATEG G TIME PLACE
146 Mandi Wiesma Adult F 53:53:41 12 GOLD
229 Brooke Campbell Adult F 1:02:23:26 29 SILVER
1983 Ann Preston Adult F 1:09:06:41 51 BRONZE
137 Lee Friesen Adult F 1:13:21:21 64
1986 Reiner Thoni Adult M 42:44:14 1 GOLD
1991 Robert Mortimore Adult M 50:21:38 7 SILVER
36 Alex Welland Adult M 50:40:21 8 BRONZE
1985 Ross McKirty Adult M 53:20:07 10
1984 Christopher Vaneste Adult M 54:15:16 14
147 Sam Zubaidi Adult M 55:26:00 17
67 Maurice Hann Adult M 1:09:12:99 52
140 Kyle Ritche Adult M 1:12:32:72 63
120 Chris Jasa Adult M 1:18:57:88 78
497 Bert Journault Elder M 1:12:25:63 62
95 Richard Nally Elder M 1:16:59:45 71
94 Gus Cramer Elder M 1:17:21:75 73
98 Jim Mazurek Elder M 1:32:23:79 103
1996 McKenney Maggie Junior F 1:22:04:12 83 GOLD
1997 Jaqueline Proc Junior F 1:22:04:63 84 SILVER
68 Patrick Mahler Junior M 1:05:06:61 40 GOLD
1989 Sam Wall Junior M 1:06:08:95 43 SILVER
34 Colten Robinson Junior M 1:09:15:01 53 BRONZE
29 Cody Robinson Junior M 1:54:11:54 112
220 Margaret Radermalher Master F 56:55:25 20 GOLD
437 Cheryl Livingstone-Lemon Master F 1:00:02:58 22 SILVER
368 Thea Mitchul Master F 1:02:41:24 31 BRONZE
448 Jenn Fanjoy Master F 1:02:54:87 33
408 Carolyn Spotowski Master F 1:08:28:53 50
443 Ingrid Friesen Master F 1:11:07:72 59
150 Elaine Latimer Master F 1:11:51:98 61
442 Sharon Zielasko Master F 1:14:41:08 66
500 Kitty-Ann Freeborn Master F 1:16:33:29 69
405 Vicki Chave Master F 1:16:55:49 70
1974 Iris Boetteher Master F 1:17:19:70 72
447 Kandis Woodward Master F 1:18:45:39 76
1988 Michelle Dohlan Master F 1:19:12:47 79
219 Kelly Barmby Master F 1:21:16:32 81
445 Joanne Roy Master F 1:21:54:49 82
439 Jo-Ann MacDonald Master F 1:25:00:67 91
2000 Stacey Scobie Master F 1:25:30:12 92
1987 Judy May-McDonald Master F 1:26:26:52 95
365 Susan Klotz Master F 1:28:25:85 98
1994 Malanie Dreyer Master F 1:31:44:82 99
1993 Beth Stewart Master F 1:31:45:14 100
1995 Kim Gorzita Master F 1:31:45:52 101
1992 Cynthia Finch Master F 1:31:45:88 102
1987 Judy May-McDonald Master F 1:36:54:12 104
440 Adele Dewar Master F 1:36:54:94 105
438 Kathy Broeska Master F 1:37:09:55 108
485 Beth Stewart Master F 1:45:38:01 109
416 Kelly Neufeld Master F 2:13:46:80 116
37 Andrew Young Master M 44:42:25 2
38 JJ Whittby Master M 1:00:33:84 23
444 Mario Roy Master M 1:01:09:34 25
484 Niel Davies Master M 1:07:17:17 48
149 Greg Urwin Master M 1:11:25:26 60
1999 Raymond Blanchette-Dube Master M 1:22:05:21 85
498 David Krizenbeck Master M 1:23:10:84 88
446 James Yaskowich Master M 1:24:51:26 90
367 Kurt Scobie Master M 1:25:31:85 94
1975 Will Broeska Master M 1:52:17:48 111
499 Micheal D’Antonio Master M 44:59:95 3
361 Dawn Glover Mature F 54:30:02 16 GOLD
360 Suzy Whitty Mature F 65:26:32 18 SILVER
288 Petra Graen Mature F 1:03:14:66 34 BRONZE
306 Richelle Gauvin Mature F 1:04:31:35 38
290 Nicole Coalman Mature F 1:04:43:96 39
299 Erin Nanninga Mature F 1:06:53:72 42
1979 Joanne D’Lugos Mature F 1:09:28:54 54
313 Sherri Lock Mature F 1:10:04:42 56
297 Erin Daniel Mature F 1:14:41:83 68
362 Marie Miller Mature F 1:17:57:18 74
363 Sandra Jones Mature F 1:17:57:51 75
250 Evelyn Laycock Mature F 1:18:56:43 77
69 Angela St.Jean Mature F 1:22:33:64 86
99 Monica Sliva Mature F 1:22:55:58 87
289 Stacy Parsons Mature F 1:26:42:75 96
246 Tracy Sheppard Mature F 1:27:06:65 97
359 Joyce Yaskowich Mature F 1:37:09:23 107
249 Stacy Robinson Mature F 1:54:11:86 113
298 Tania Francis Mature F 2:13:45:63 114
331 Sawal Clegg Mature F 2:13:46:18 115
332 Matthew Clark Mature M 45:09:39 4 GOLD
1980 Jerimah D’Lugos Mature M 1:02:00:86 26 SILVER
364 Nathan Gibeau Mature M 1:02:02:30 27 BRONZE
189 Greg Barmby Mature M 1:02:43:13 32
1972 Keith Nanninga Mature M 1:04:20:37 37
247 Kevin Gramm Mature M 1:06:52:72 45
248 Darcy Robinson Mature M 1:13:40:35 65
1973 Andrew Forrest Mature M 47:45:83 5
97 Margot Simpson Senior F 1:03:33:90 36 GOLD
488 Carol McGregor Senior F 1:07:34:61 49 SILVER
39 Jayne Galanka Senior F 1:20:37:68 80 BRONZE
366 Maria Koebl Senior F 1:25:30:42 93
491 Lorrie Pullishy Senior F 1:35:55:59 106
1981 Lia Green Senior F 1:45:38:02 110
1982 Keith Campbell Senior M 53:51:53 11 GOLD
496 David Judge Senior M 1:02:15:87 28 SILVER
1998 Andy Campbell Senior M 1:02:23:52 30 BRONZE
490 William Pullishy Senior M 1:03:15:10 35
148 Calvin White Senior M 1:06:33:49 44
487 Jim Kruse Senior M 1:07:00:66 46
1990 Bob Andrews Senior M 1:09:41:00 55
96 Robin Tweedie Senior M 1:10:23:41 57
495 Lyle Worobec Senior M 1:10:30:92 58
228 Kevin Laychuk Senior M 1:24:00:11 89
1976 Richard Ireland Senior M 48:14:95 6
486 Karl Peetoom Senior M 57:03:70 21
62 Kathrine Kruse Youth F 1:05:09:69 41 GOLD
66 Jillian Halbert Youth F 1:07:05:81 47 SILVER
64 Richelle Ludwig Youth F 1:14:41:39 67 BRONZE
1977 Jillian Halbert youth F 53:57:64 13
1978 Sash Eccleston Youth M 51:48:15 9 GOLD
50 Sasha Eccelston Youth M 54:30:02 15 SILVER
65 Benjamin Waxer Youth M 65:35:34 19 BRONZE
63 JJ Leblanc Youth M 1:00:57:13 24
Mike Nanninga Mature
435 Sharon Windsor Master
436 Leah Geertsen Master
441 Marnie Cuthill Master M
485 Laura Wilson Senior F
489 Ross Munro Senior F
F
1979 Joanne D’Lugos Mature
M
F
F